KONKURS "O WAWRZYN - NAJBARDZIEJ AKTYWNE I BEZPIECZNE SOŁECTWO Z SUBREGIONU SIEDLECKO - OSTROŁĘCKIEGO"
Gala Finalowa Konkursu "O Wawrzyn - najbardziej aktywne i bezpieczne sołectwo z subregionu siedlecko - ostrołęckiego"22 marca 2014 r.Gala Finałowa O Wawrzyn (fot. B. Mazurek)Gala Finałowa O Wawrzyn (fot. B. Mazurek)Gala Finałowa O Wawrzyn (fot. B. Mazurek)Gala Finałowa O Wawrzyn (fot. B. Mazurek)
 
Gala Finałowa O Wawrzyn- Laureaci w kategorii sołtysa (fot. B. Mazurek)Gala Finałowa O Wawrzyn (fot. B. Mazurek)Gala Finałowa O Wawrzyn (fot. B. Mazurek)Gala Finałowa O Wawrzyn (fot. B. Mazurek)
 
Gala Finałowa O Wawrzyn (fot. B. Mazurek)Gala Finałowa O Wawrzyn (fot. B. Mazurek)Gala Finałowa O Wawrzyn- wyróżnione przez PZU sołectwa (fot. B. Mazurek)Gala Finałowa O Wawrzyn- wyróżnione przez Fundusz Składkowy sołectwa (fot. B. Mazurek)
 
Gala Finałowa O Wawrzyn (fot. B. Mazurek)Gala Finałowa O Wawrzyn (fot. B. Mazurek)Gala Finałowa O Wawrzyn- partnerzy, sponsorzy, patroni medialni (fot. B. Mazurek)Gala Finałowa O Wawrzyn (fot. B. Mazurek)
 
Gala Finałowa O Wawrzyn (fot. B. Mazurek)Gala Finałowa O Wawrzyn (fot. B. Mazurek)Gala Finałowa O Wawrzyn (fot. B. Mazurek)Gala Finałowa O Wawrzyn (fot. B. Mazurek)
 

22 marca 2014r w Szkole Muzycznej w Siedlcach odbyła się Gala Finałowa Konkursu „O Wawrzyn – najbardziej aktywne i bezpieczne sołectwo z subregionu siedlecko – ostrołęckiego”. Konkurs trwał od 20 stycznia br. Zgłoszenia można było nadsyłać do 20 lutego. Napłynęło ponad 100 zgłoszeń, z których 7 marca Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców. W skład Komisji weszli organizatorzy, partnerzy, sponsorzy oraz patroni medialni. 22 marca podczas Gali ogłoszono  wyniki obrad Komisji.

Komisja konkursowa wyróżniła aż 7 sołtysów w kategorii „Wawrzyn dla najaktywniejszego sołtysa z subregionu siedlecko-ostrołęckiego”  Wśród wyróżnionych znaleźli się:
1.  BOŻENA KOWALCZYK sołtys miejscowości Tartak gmina Łyse powiat ostrołęcki
2. WIESŁAWA SMUNIEWSKA sołtys miejscowości Paczuski Duże gmina Bielany powiat sokołowski
3. MARTYNA  FIJAŁKOWSKA–ROBAK  sołtys miejscowości Udrzynek gmina Brańszczyk powiat wyszkowski
4.  KRZYSZTOF MOŚCICKI sołtysa miejscowości Okuniew gmina Halinów powiat miński
5. KRYSTYNA  MANOWSKA sołtys miejscowości Kunin gmina Goworowo powiat ostrołęcki
6. TADEUSZ KUNKA sołtysa miejscowości Jakubów gmina Jakubów powiat miński
7. STANISŁAW SZYDLIK sołtysa miejscowości BANDYSIE gmina Czarnia powiat ostrołęcki
Nagrodą dla wyróżnionych osób jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego  w Brukseli oraz aparat cyfrowy, który być może wspomoże sołtysów do uwieczniania swoich  osiągnięć na terenie sołectwa.
„Wawrzyn dla najaktywniejszego sołtysa z subregionu siedlecko – ostrołęckiego otrzymał
Pan ZENON BODYS Sołtys miejscowości Niwiski z gminy Mokobody powiat siedlecki
Nagrodą dla zwycięzcy jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego  w Brukseli oraz laptop.
Komisja konkursowa wyróżniła 3 sołectwa w kategorii „Wawrzyn dla najbardziej aktywnego i bezpiecznego sołectwa z subregionu siedlecko – ostrołęckiego”:
- PODCIERNIE gmina Cegłów powiat miński
 - KADZIDŁO gmina Kadzidło powiat ostrołęcki
- STOK LACKI gmina Siedlce powiat siedlecki
Nagrodą dla wyróżnionych sołectw jest wyjazd 2 osób z każdego sołectwa do Parlamentu Europejskiego w Brukseli oraz nagroda pieniężna w kwocie 1 tysiąca złotych do wykorzystania na potrzeby sołectwa.
„Wawrzyn dla najbardziej aktywnego i bezpiecznego sołectwa z subregionu siedlecko – ostrołęckiego” otrzymały:  BARCICE gmina Somianka powiat wyszkowski
Nagrodą jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli 2 osób z sołectwa  oraz nagroda pieniężna w kwocie 5  tysięcy złotych do wykorzystania na potrzeby sołectwa.
Partner Konkursu PZU nagrodził 6 sołectw – 3 z subregionu siedleckiego oraz 3 z subregionu ostrołęckiego wyróżniających się pod względem bezpieczeństwa.
Wyróżnione Sołectwa to:
Z regionu siedleckiego
1. SOŁECTWO FILIPÓWKA - GM. BOROWIE – POWIAT GARWOLIŃSKI – 5tys. zł
2. SOŁECTWO MOSTÓW – GM. HUSZLEW – POWIAT ŁOSICKI- 3 tys. zł.
3. SOŁECTWO BIAŁOBRZEGI – GM. STERDYŃ – POWIAT SOKOŁOWSKI – 2 tys. zł
Z regionu ostrołęckiego
1. SOŁECTWO SYPNIEWO – GM. SYPNIEWO – POWIAT MAKOWSKI – 5 tys. zł
2. SOŁECTWO OCHUDNO – GM. RZĄŚNIK – POWIAT WYSZKOWSKI- 3 tys. zł
3. SOŁECTWO ANASTAZEW – GM. ZABRODZIE – POWIAT WYSZKOWSKI- 2 tys. zł
Nagrodą dodatkową oprócz nagród pieniężnych w kwocie 5 tysięcy,  3 tysięcy i 2 tysięcy przekazanych przez przedstawicieli PZU jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli po jednym  przedstawicielu z sołectwa.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników postanowiła przyznać nagrody specjalne dla 6 sołectw, a są nimi:
1. Sołectwo RUSKÓW gm. Platerów powiat łosicki
2. Sołectwo STARA KORNICA gm. Stara Kornica powiat łosicki
3. Sołectwo WĄSEWO gmina Wąsewo powiat ostrowski
4. Sołectwo BORKI PADUCHY  gmina Wiśniew powiat siedlecki
5. Sołectwo BORZYCHY gmina Liw powiat węgrowski
6. Sołectwo GULCZEWO gmina Wyszków powiat wyszkowski
Nagrodą jest zestaw bezpieczeństwa , w którym zawiera się gaśnica proszkowa GP 6 xABC z wieszakiem, koc gaśniczy, gaśnica proszkowa GP 2x ABC, apteczka z wyposażeniem, oraz 2 czujniki dymu.

 
 
Gala Finalowa Konkursu "O Wawrzyn - najbardziej aktywne i bezpieczne sołectwo z subregionu siedlecko - ostrołęckiego"2014-05-07 14:01:0922 marca 2014 r.
 
Zaproszenie GALA FINAŁOWA KONKURSUKonkurs "O Wawrzyn- najbardziej aktywne i bezpieczne sołectwo z subregionu siedlecko- ostrołęckiego"

Szanowni Państwo,
Mając na uwadze rozwój obszarów wiejskich, chcąc promować gospodarność i przedsiębiorczość wśród sołtysów i sołectw organizujemy konkurs „O Wawrzyn - najbardziej aktywne i bezpieczne sołectwo z subregionu siedlecko - ostrołęckiego” pod Honorowym Patronatem Stanisława Kalemby Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego. Pragniemy przedstawić pozytywne społeczne inicjatywy, zaktywizować i zintegrować lokalne środowiska wokół lokalnych liderów, których wyłonimy w drodze konkursu. Będą to najbardziej aktywni sołtysi i Rady Sołeckie.
Konkurs jest organizowany z inicjatywy Jarosława Kalinowskiego Posła do Parlamentu Europejskiego, Krzysztofa Borkowskiego Posła na Sejm RP, przy współudziale Metro Promotion Sp. z o.o. Celem konkursu jest wspieranie i promowanie aktywnych sołtysów, szczególnie zaangażowanych w pracę dla lokalnych społeczności oraz prezentacja dobrze zorganizowanych i bezpiecznie funkcjonujących sołectw. Swym zasięgiem obejmuje powiaty garwoliński, łosicki, miński, makowski, ostrołęcki, ostrowski, siedlecki, sokołowski, węgrowski i wyszkowski.  Konkurs zorganizowany jest w dwóch kategoriach: „Wawrzyn dla najaktywniejszego sołtysa z subregionu siedlecko-ostrołęckiego” oraz „Wawrzyn dla najbardziej aktywnego i bezpiecznego sołectwa z subregionu siedlecko-ostrołęckiego”. W zakresie konkursu przewidziano 2 nagrody główne oraz 4 wyróżnienia. Przewidziano również dodatkowe nagrody jeśli w trakcie trwania konkursu przystąpią kolejni partnerzy, sponsorzy czy patroni.  Nagrodami są wycieczki do Parlamentu Europejskiego, nagrody pieniężne, rzeczowe.  

Aby zgłosić się do konkursu należy wypełnić czytelnie formularz i przesłać lub dostarczyć osobiście organizatorowi na adres: Biuro Poselskie Jarosława Kalinowskiego Posła do Parlamentu Europejskiego,  Biuro Poselskie Krzysztofa Borkowskiego Posła na Sejm RP, 08-110 Siedlce ul. 3-go Maja 28/108 lub e-mailem: krzysztof.w.borkowski@gmail.com  lub eurobiuro.siedlce@kalinowski.pl , tel. fax. 25 644 34 13. Oceną konkursu objęta jest działalność sołectw w okresie od 1 stycznia 2011 roku do 31 grudnia 2013 roku. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lutego 2014r. Natomiast  do 15 marca Komisja Konkursowa wyłoni laureatów konkursu.
Zachęcamy Państwa do udziału w konkursie. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest  również w Biurze Poselskim (adres wyżej) i na stronach internetowych www.kborkowski.pl www.kalinowski.pl www.tygodniksiedlecki.com www.podlasie24.pl
Jarosław Kalinowski                                                         Krzysztof Borkowski

Poseł do Parlamentu Europejskiego                               Poseł na Sejm RP

 
O sobieAktualnościAktualnościWystąpienia w SejmieWystąpienia w SejmieSprawy bieżąceInterpelacjeInterpelacjeZapytania poselskieZapytaniaPytania w sprawach bieżącychPytania w sprawach bieżącychKonkurs O Wawrzyn- Najlepszy Strażak Ochotnik i Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) z subregionu siedlecko - ostrołęckiegoGaleriaKonkurs "O Wawrzyn - najbardziej aktywne i bezpieczne sołectwo z subregionu siedlecko - ostrołęckiego"Archiwum VI kadencjiKontaktMapa serwisu
Copyright © 2020 Krzysztof Borkowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.